sobota, 26 października 2013

Bajka o Jazzie

W ramach ósmej edycji Śląskiego Festiwalu Jazzu zawędrowaliśmy dzisiaj z dzieciakami na premierę Bajki o Jazzie, gdzie kot Louis wraz z tercetem swingujących myszy i przy akompaniamencie jazz bandu złożonego ze studentów akademii muzycznej w Katowicach poprowadził nas przez historię tego nowoorleańskiego fenomenu. Bez wątpienia to najlepiej wydane trzy dychy w tym tygodniu - nie dość, że dziewczyny miały okazję poznać różne rodzaje jazzu bawiąc się przy tym wyśmienicie, to jeszcze rodzice przypomnieli sobie jak pięknie potrafi brzmieć muzyka grana na żywo. A było czego słuchać, choć to tylko musical dla dzieci.


Tutaj: http://www.ck.art.pl/pl/bajka_o_jazzie.html - więcej informacji o samym musicalu. Dodatkowe przedstawienia planowane są 8-go grudnia i 12-tego stycznia o godzinie 16:00. Gorąco polecam!

4 komentarze:

 1. Brawo dla organizatorów za pomysł jazzowej "szkółki". I brawa dla rodziców, że wybrali właśnie taki rodzaj spędzenia w dziećmi wolnego czasu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałem napisać, że na szczęście naszych dzieciaków nie trzeba siłą ciągnąc na tego typu atrakcje, ale po chwili namysłu przyszło mi do głowy, że pewnie każde dziecko poniżej 10 roku życia z chęcią zobaczyłoby taki spektakl.

   Usuń
 2. Bjka o jazzie była fantastyczna, po uśmiechniętych twarzach dzieci zobaczyć można było jak świetnie się bawiły. Brawo dla aktorów, w szczególności dla Kota Luisa ! Moje dziecko już zażądało powtórki :)

  OdpowiedzUsuń