Wygląda na to, że w 2016-tym miałem słabość do wyklętej przez podręczniki fotografii kompozycji centralnej.
niedziela, 15 stycznia 2017
niedziela, 8 stycznia 2017
Wędrówka
Dobry deszcz ma to do siebie, że skutecznie przegania ze szlaków większość wycieczkowiczów; Dobry deszcz ma to do siebie, że góry znów stają się tym czym były przed tysiącami lat; Dobry deszcz ma to do siebie, że za jego sprawą, znów choćby przez ułamek sekundy zaledwie możemy poczuć - posługując się słowami Josepha Conrada - jakbyśmy wędrowali po prehistorycznej ziemi.
Virginia '92
W 1992 roku w Kingdom, tak pięknym jak to możliwe jest tylko w amerykańskich filmach prowincjonalnym miasteczku w stanie Virginia znika młody chłopak. Śledztwo w sprawie zaginięcia Lucasa obejmuje świeżo upieczona agentka FBI Anne Tarver, której pomaga bardziej doświadczona lecz z pewnych tajemniczych względów odstawiona na boczny tor, agentka Maria Halperin. Obie ruszają na spotkanie z rodzicami zaginionego i od tego momentu nic już nie będzie tym, czym wydawało się na początku tej opowieści...
Fabuły stworzonej przez Jonathan Burroughsa nie powstydziłby się sam David Lynch i jest to prawdziwa gratka dla miłośników składania większej historii z porozrzucanych po całej opowieści drobnych okruchów. Niesamowity klimat na granicy snu i jawy niczym w Twin Peaks (do którego zresztą Viriginia fragmentami nawiązuje), czy też True Detective okraszony absolutnie fenomenalną ścieżką dźwiękową Lyndona Hollanda, która ma niebagatelny wpływ na odbiór całości (wystarczy posłuchać utworu umieszczonego poniżej). Dodatkowo autorzy sięgnęli po znane do tej pory z kina cięcia montażowe, które nadają całości filmową dynamikę. Jedyne czego mi w tej opowieści zabrakło, to więcej gameplay'u, gracz bowiem ograniczony jest do podążania wytyczoną przez scenarzystów ścieżką za pomocą klikania od czasu do czasu tu i ówdzie. Nie zmienia to faktu, że poznawania tajemnic Virginii sprawiło mi w 2016 roku niesamowitą frajdę.
Poniżej jeden z utworów z fenomenalnej ścieżki dźwiękowej do Virginii.
Pełna lista ukończonych w 2016 roku gier:
1. Dragon Age: Inkwizycja
2. The Walking Dead #01
3. Crysis 3
4. Sleeping Dogs
5. DmC
6. Deus Ex: Human Revolution
7. Batman Arkham Asylum
8. Faster Than Light
9. Virginia
niedziela, 1 stycznia 2017
Laura P.
Podsumowanie tego, co w 2016 roku zrobiło na mnie wrażenie zacznę od kategorii, która jest przeze mnie najbardziej zaniedbana. Tak się składa, że muzyki słucham zdecydowanie zbyt rzadko, a jeśli już, to głównie tego co grywają w moim samochodowym radio, czyli - jakby to nazwał mój dobry kolega - mainstreamowego szamba. W ten oto sposób gdzieś na falach eteru wyłapałem (a wraz ze mną pewnie połowa ludzkości) głos prawdziwie nieprzeciętny, należący jak się później okazało do równie nietuzinkowej postaci. LP - Laura Pergolizzi i jej album Death Valley jak dla mnie to muzyczne odkrycie poprzedniego roku, szczególnie w takim wykonaniu jak te poniżej.
Subskrybuj:
Posty (Atom)